A túl perfekcionista szemlélet komoly lelki válságot hozhat. Kutatások igazolják, hogy az emberek többsége egész életében olyan vágyakat hajszol, amik számára valószínűleg elérhetetlenek. Ez pedig frusztrációt okoz és óriási küzdelmet kíván meg. Amikről mondanunk sem kell, hogy egy idő után megbetegítenek. Ha nem is fizikailag, de lelkileg biztosan. Vagy úgy, hogy a kapcsolatainkat rombolja le.
Tökéletes élet tehát nincs. Még akkor sem, ha a közösségi média postokból úgy tűnik, hogy másoknak minden összejön.
Fontos tudatosítani, hogy mindenkinek vannak nehézségei, csak azokról ritkán osztunk meg fotókat.
Vagyis ne hagyjuk, hogy Facebook és az Instagram rossz értelemben vett perfekcionistává tegyen minket.
Egyébként nagyon érdekes, hogy az utóbbi évtizedekben vált mindez társadalom szintű problémává. Mióta látjuk, hogy “másoknak milyen jó”, és ezzel naponta szembesülünk, mi is a tökéletes életet hajszoljuk.
Természetesen hibába. A tökéletes, gondok nélküli élet nem létezik. Ezt viszont egyelőre kevesen tudatosítják, és részben ezért növekszik a boldogtalan emberek száma.
Ha ugyanis elérhetetlen célok után megyünk, sok lesz a kudarc. A sok küzdelem pedig boldogtalanná tesz.
És, hogy mindezt miért írtuk le itt a blogunkban?
Mert sok anyukának az egészséges mindennapokhoz ezt fontos tudatosítani. A másik gyermeke sem tökéletes és a másik anyukának sem megy minden egyszerre. Mindenkinek ugyanúgy mindennaposak a kihívások, csak te erről nem tudsz. Legalábbis nem gondolsz erre a Facebook böngészésekor.
Szóval tudatosíts! Ne a tökéletességre, hanem a boldogságra törekedj!