2021. március 31-én zárult a „NŐI ERŐ” – Stabil alap nőknek Vas megye déli és keleti részén című pályázat. A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló, EFOP-1.2.9-17-2017-00016 számú projektnek az volt a célja, hogy több ezer nőnek és vállalkozásnak nyújtson a munka és család összehangolásával, munkavállalással, atipikus foglalkoztatási formákkal és karrier építéssel összefüggő szolgáltatásokat. Mindehhez az 199,8 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatás járult hozzá.
A projekt 2018. április 1-jén indult a celldömölki járásban a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara konzorciumi vezetésével és a Változó Világért Alapítvány, az IFKA Nonprofit Közhasznú Kft. és a Pannon Novum Kft. közreműködésével.
A Család- és Karrier Pont irodának 3 éven át a celldömölki városháza adott otthont. Ezidő alatt hét településen összesen 42 kommunikációs és szemléletformáló rendezvényen több mint 1800 ember vett részt. A pályázat két, többnapos karrierhét megrendezésére is lehetőséget biztosított és a pandémia alatt online módon sikerült elhozni az országos volumenű HRFestet is Vas megyébe. Eredményesnek bizonyult Zacher Gábor estje, a kerekasztal beszélgetések, az anyapszichológiával és szülő-gyermek kapcsolattal foglalkozó előadások, az anyák napján és nőnapon kínált vonzó programok.
A pályázat lehetővé tett öt D típusú, tanúsítványt adó képzés és egy szülői-tanácsadó képzés lebonyolítását. Folyamatosan zajlottak egyéni és csoportos fejlesztő programok, műszakvezetői- és munkavállalói tréningek, pedagógus műhelymunka, anyukás és női workshopok valamint tizenhárom HR-klub esemény.
A „NŐI ERŐ” programjába közel 300 olyan személyt sikerült bevonni, akik valamilyen okból hátrányt szenvednek a munkaerőpiacon. Közülük 25 érintettnek segített a projekt egyéni vállalkozóként vagy munkavállalóként visszatérni a munka világába.
A színes palettájú segítő szolgáltatások száma megközelítette az ezret, amit a szakmai megvalósító kollégák és sok külső segítő nyújtott. A projekt során népszerű volt a német nyelvi gyakorló program, de az önéletrajz- és motivációs levél írás, a vállalkozási, pályázati, dietetikai, pszichológiai, pályaorientációs, karrier és munkajogi tanácsadás is hasznosnak bizonyult.
A projekt záróakkordjaként a legaktívabb vállalatok és képviselői EFOP “Női Erő” Díjban részesültek.
A Vas megyei munkáltatói és munkavállalói jó gyakorlatok példaértékűek, az interjúk a továbbiakban is elérhetők a www.rugalmasmunka.hu weboldalon. A pályázat weboldalán, a www.vasinok.hu-n rendszeresen jelent meg tematikus blogpost, kisfilm, hetente kelült kiküldésre hírlevél és a Facebook oldalon is rendszeres volt az aktivitás. Számos tájékoztató kiadvány és szóróanyag készült. Mindezek a projekt lezárulta után is hasznosak lehetnek a célcsoport számára.
További információ kérhető:
Czékman-Illés Renáta
szakmai vezető
illes.renat@vmkik.hu; +36305199501