A munkaerőpiacra visszatérő anyára nehezedő nyomás többrétű lehet, és ha jobban belegondolunk, rájöhetünk, ezek a félelmek nem is annyira alaptalanok. Az otthon töltött évek alatt sok új információról marad le, nem beszélve arról, hogy el kell szakadnia az addig szoros szimbiózisban élő gyerekétől, ami szintén szorongásra adhat okot.
Egy új felmérés, amiben 1000 dolgozó anyát kérdeztek meg, ezekre a feszültséget okozó tényezőkre szeretett volna rávilágítani. Nézzük is, milyen eredményre jutottak.
A megkérdezett anyukák 51 százaléka a munkába való visszatérése miatt aggódik a leginkább. A kiesett idő miatt úgy érzik, nem rendelkeznek a munkájuk elvégzéséhez szükséges kellő energiával. A válaszadók 40 százaléka pedig attól is tartott, hogy túl fáradtak lesznek majd ahhoz, hogy boldoguljanak a munkájukban.
Sokaknál félelem, hogy ha munkába állnak, nem lesz meg a munka és a magánélet közötti egészséges egyensúly. A megkérdezett anyák többsége azt mondta: aggódnak amiatt, hogy a munka miatt fontos és különleges, a gyermekükkel összefüggő pillanatokról maradnak le.
Szerencsére van, amikor teljesen alaptalan a félelem
Mindenképpen pozitívum, hogy azok közül, akik visszatértek a munka világába, 79 százalék mondta azt, hogy általánosságban támogató munkakörnyezet várta őket vissza. Illetve derűlátásra ad okot az is, hogy a “visszatérők” fele képes volt elérni azt, hogy rugalmas munkaidőben dolgozhasson.
Mindezek tükrében csak buzdítani tudjuk az anyukákat: nincsenek egyedül a fenti félelmeikkel, illetve a munkaadók többsége rugalmasan áll a témához, hiszen a saját érdekük is, hogy kiegyensúlyozott, motivált dolgozót kapjanak vissza.